Wintersteiger Racing Servis

Čo je to Racing Servis ?

 

 


Výhody brúsenia hrán keramickými kotúčmi:
Servisný technik najskôr odstráni zo sklznice starý vosk.Na brúsnom pase nabrúsi sklznicu a hrany. Po nabrúsení na brúsnom páse pokračuje brúsenie sklznice na kameni, čím sa docieli optimálna rovina sklznice. Aby sme docielili racing štruktúru musí sa na sklznicu nabrúsiť požadovaná štruktúra ale nemusí predchádza lineárna štruktúra. Štandardná racing štruktúra je šikmá. Po vytvorení tejto požadovanej štruktúry sklznice nasleduje finish uhlovania spodnej a bočnej hrany pomocou keramických kotúčov, ktoré zaistia presné uhlovanie, lepšiu točivosť, držanie hrán na teréne a dlhšiu životnosť nabrúsenia. Keď dobrúsime hrany,zostáva už len voskovanie za tepla s následným vyleštením sklznice. 

  • Presná geometria hrán

  • Presný uhol brúsenia hrán po celej dĺžke lyže alebo snowboardu

  • Hladká a konzistentná kvalita brúsenia po celej dĺžke hrán

  • Nízky odber materiálu = dlhšia životnosť hrán

  • Lepšia priľnavosť na zmrznutom povrchu = väčšia bezpečnosť

  • Dlhšia životnosť ostrých hrán

  • Ľahšie držanie na hrane = carving

  • Zlepšenie točivosti

 

 

 

Prečo zvoliť brúsenie hrán keramickými kotúčmi WINTERSTEIGER? 
(Wintersteiger Ceramic Disc Finish)

Správne zvolený uhol hrán podľa štýlu jazdy výrazne zlepšuje jazdné vlastnosti lyží a snowboardov. Jedine pomocou patentovanej technológie brúsenia hrán keramickými kotúčmi WINTERSTEIGER docielite presného uhlovania, hladkosti a skutočnej ostrosti hrán. Hladkosť hrany po výbruse keramickými kotúčmi predlžuje hranám životnosť ostrosti. Veľmi dôležité je nastavovanie uhlov brúsnych kotúčov, ktoré sa oproti konkurencii v strojoch WINTERSTEIGER nastavujú elektronicky a preto jedine WINTERSTEIGER zaisťuje skutočne ostré hrany. Rozdiel medzi brúsením keramickými kotúčmi a konkurenčnou technológiou brúsnym pásom je detailne zobrazené v grafoch (obr.1,2) Tu je zrejmé nepresné uhlovanie hrany u brúsnych pásov, kde nie je možné docieliť správnu ostrost hrán.

Obr. 1

 

Obr. 2

 

 

Naviac patentovaná metóda oscilácie keramických kotúčov od firmy WINTERSTEIGER je zároveň veľmi šetrná k hranám, kedy nedochádza k nadmernému odberu materiálu. Osciláciu používajú všetky stroje firmy WINTERSTEIGER.

„Jedine brúsenie hrán keramickými kotúčmi WINTERSTEIGER zaručuje hrany skutočne ostré“ 

>>> Servisné operácie 
>>> Prečo je potrebné brúsiť lyže? 

 


Táto webová stránka používá cookies. Pokračováním v prehlidaní tejto webovej stránky súhlasite s používáním cookies. Viac

Navštívte Belda.sk v ShopMania