Výdajné miesto eshopu (Akademická 1/A, Nitra - BELDASPORT) Po-Pi: 10:00-17:00.

Polar - hodinky M430 white

Kód: 4080003_WHITE/S
Značka: POLAR
€188,90 €157,42 bez DPH
Skladom (1 ks)
Velikost
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
19.4.2021

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Funkcie a vlastnosti:

Vylepšením prešiel  3D akcelerometer, ktorý teraz dokáže počítač rýchlosť a vzdialenosť pri indoor aktivitách (beh na páse), aj pri outdoor trail behu. Väčšina akcelerometrov počíta vzdialenosť len pri outdoor aktivitách, bez zapnutého GPS. Od teraz sa bežci nemusia obmedzovať pri ich tréningových plánoch a s M430 ich môžu spoľahlivo splniť. 
Ďalšou viditeľnou novinkou zo zadnej časti hodiniek je optický senzor tepu, ktorý obsahuje až 6 LED diód. Prvý krát bol predstavený v hodinkách Polar M600, no Polar hovorí že senzor dostal nový algoritmus teda môžete očakávať ešte presnejšie meranie tepu ako doteraz. Medzi hlavné vylepšenia by mala byť hlavne stabilita merania pri rapídnej zmene srdcového tepu. Viacero senzorov má problém práve s týmito výkyvmi tepu, pretože im dlhšie trvá kým opäť nájdu správnu hodnotu. Polar dodáva, že presnosť tohto optického senzora by sa mala blížiť k presnosti hrudného snímača Polar H10. Nový algoritmus by mal byť postupne nasadený vo forme aktualizácie aj do existujúcich produktov akými sú Polar A360, či Polar M200. Čo však M430 stále chýba je meranie tepu 24x7, teda po celý deň ako dokáže napríklad Garmin, či Fitbit. Srdcový tep teda budete vedieť zmerať len počas aktivity.
Ak vám však predsa len bude vadiť presnosť optického senzora, môžete k Polar M430 pripojiť  spomínaný hrudný snímač Polar H10 pomocou bluetooth. Snímanie tepu by v tomto prípade malo fungovať na oboch snímačoch a nemali by sa ovplyvňovať.
 
Samozrejme M430 sú multišport hodinky, teda si budete vedieť stiahnuť profil športu, ktorý potrebujete. Zachovali sa všetky funkcie ako smart coaching, odhad času odpočinku, Polar runnign index, Polar running program, ktorý vám bude radiť ako máte dosiahnuť ciele na 5k, 10k alebo iné bežecké disciplí

Výdrž batérie o kapacite 240mAh udávaná výrobcom je týždeň na jedno nabitie. Výdrž však záleží od toho koľko bude trénovať, teda používať GPS a senzotepu. Hodinky by však mali vydržať na jedno nabitie 8 hodín so zapnutým GPS (1 sek.), čo je dobrá hodnota a ocenia ju najmä nadšenci dlhších trás. Bude dostupný aj „low power” režim, kedy sa výdrž zvýši až na 30 hodín, čo je už ozaj slušná hodnota, no s GPS vzorkovaním nastaveným na 1 min, čo by vraj nemalo veľmi pôsobiť na záznam trasy na mape, skôr na real time informácie, ktoré uvidíte na displeji. Uvidíme.
 
 

Pripojenie a smart funkcie

Tak ako všetky Polar zariadenia aj M430 bude využívať na pripojenie mobilnú aplikáciu Polar Flow. Cez ňu budete synchronizovať všetky namerané dáta s vašim WEB kontom a v nej priamo uvidíte záznam vašich denných osobných aktivít ako počet krokov, kvalita spánku, či spálené kalórie. Polar Flow je taktiež kompatibilná s aplikáciami tretích strán ako sú napríklad Strava, TrainingPeaks, Apple Health Kit, Google Fit, MyFitnessPal a MapMyFitness, čiže si budete môcť vybrať resp. zostať verný aplikácii, ktorú používate do teraz.
 
Nezabudlo sa ani na smart funkcie, ktorými sú smartfón notifikácie pri prijatej sms, či prichádzajúcom hovore takže s Polar M430 budete vždy on-line. 
 
 

Dodatočné parametre

Kategória: Športové hodinky
Záruka: 24 mesiacov
Určené pre: unisex
Sezóna: zima 18

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: