Converse

 Tenisky značky Converse sú jednoduché ale zároveň jedny z najpopulárnejších a najstarších. Sú príbehom legiend, hrdinov, ktrorých bude vždy spájať láska k športu. Hoci je Converse ikonická značka tenisiek stále viac sa presadzuje ponukou street oblečenia a doplnkov.

Converse bola založená v roku 1908 ako malovýroba gumenej obuvi, prekonala ťažké obdobia ekonomickej krízy a dvoch svetových vojen. V roku 1917 boli vyrobené prvé Converse All Stars basketbalové tenisky. V roku 1923 sa so značkou spojil basketbalový hráč H. "Chuck" Taylor a tenisky Chuck Taylor All Stars sa stali populárnymi na celom svete. Po 2. svetovej vojne sa z Converse stal vedúci výrobca basketbalovej obuvi. Od roku 1949, s výnimkou nových farieb a materiálov, majú tenisky svoj pôvodný charakteristický dizajn. Converse prežila úspechy i pády a dnes je značkou, ktorú pozná a nosí takmer každý mladý človek.


Zoradiť:
Zoradiť:

Táto webová stránka používá cookies. Pokračováním v prehlidaní tejto webovej stránky súhlasite s používáním cookies. Viac

Navštívte Belda.sk v ShopMania