Vans

Značka Vans vznikla v roku 1966 v garáži Pula Van Dorena. Prvé topánky Vans sa volali #44 a vyrábajú sa dodnes pod názvom Vans Authentic. V roku 1975  Stacey Peralta a Tony Alva navrhli ďalší legendárny model #95, ktorý je populárny dodnes a poznáme ho ako topánky Vans Era. Ďalšia radu topánok predstavuje Vans pod menom Vans Slip-on v roku 1979. Táto rada si získala veľkú popularitu medzi skateboardistami a BMX ridermi, vďaka tomu sa dostávaju do pozornosti celej Kalifornie. Medzinárodnú popularitu získali tieto topánky v 80. rokoch vďaka Seanu Pennovi, ktorý ich predstavil v legendárnom filme "Zlaté časy na Ridgemont High". V roku 1994 začína značka Vans vyrábať topánky mimo USA, stáva sa vedúcim výrobcom v produkcii vybavenia pre akčné športy a začína sponzorovať skate závody Triple Crown. Rok 1998 - otvorenie Vans skate parku v Orange County s rozlohou 4200 m2.

Okrem pánskych skate topánok nájdete vo Vans kolekcii tiež dámske a detské. Značka sa zameriava na street módu do veľkej miery ovplyvnenú skateboardingem. V poslednej dobe sa značka Vans začala zaoberať aj snowboardingom, takže môžete nájsť snowboardové topánky Vans, snowboardové bundy a nohavice Vans. Značka Vans sa stala prakticky legendou a dnes je na svojom vrchole, obľúbená hlavne medzi mladými a teenagermi. 


Zoradiť:
Zoradiť:

Táto webová stránka používá cookies. Pokračováním v prehlidaní tejto webovej stránky súhlasite s používáním cookies. Viac

Navštívte Belda.sk v ShopMania