O nás

Ako rodinná firma kráčame vlastnou cestou od roku 1994. Záleží nám na dlhodobých vzťahoch s našimi zákazníkmi, zamestnancami a partnermi. Už 25 rokov podnikáme v oblasti športového tovaru a robíme všetko pre to, aby sa k nám zákazníci radi vracali a dôverovali nám. 

Do nakupovania oblečenia a športových potrieb sa snažíme vrátiť osobný prístup, vzťah, dôveru a pridanú hodnotu. Rodinné športové predajne v konkurenčnom svete obchodných reťazcov a nadnárodných spoločností zanikajú. A tak sa vytrácajú podniky, ktorým skutočne záleží na spokojnosti zákazníka. Nechceme len predávať, chceme byť dlhodobým partnerom. Partnerom, na ktorého sa môžete spoľahnúť pri výbere, kúpe i dodaní oblečenia a potrieb na obľúbený šport.

Snažíme sa presvedčiť zákazníkov, že dobrý pocit z nakupovania nie je len o samotnom produkte, ale tiež o osobnom prístupe, dobrej rade a precíznej službe. Samozrejmosťou je tiež kvalitný sortiment značkového tovaru spolu s poradenstvom a službami pri kúpe. Nebojíme sa povedať, že tie ďaleko presiahnu očakávania a štandard trhu. 

Spokojnosť zákazníka pre nás nie je „len“ cieľ, je to naša cesta a filozofia.  

Spoluzakladatelia a majitelia spoločnosti

Jozef Belan 

O-nas-zakladatelia-Jozef-belda.sk

Ako študent súťažne hrával hádzanú, keď ho však manželka zviedla k lyžovaniu, svoj voľný čas začal vo veľkom tráviť na horách s rodinou. K lyžiam inšpiroval aj svojho syna. Jozef si drobným podnikaním privyrábal už počas štúdia a neskôr tiež popri práci. V maloobchode začal spoločne s manželkou podnikať v roku 1994, keď otvorili predajňu s galantériou a spodnou bielizňou. Športová predajňa nasledovala hneď po tom, ako sa na Slovensko začal dovážať športový tovar – v roku 1996. Jozef s manželkou otvorili predajňu na Štefánikovej, v pasáži na nitrianskej pešej zóne. S nástupom obchodných centier naďalej pokračoval v otváraní ďalších predajní. 

Jozef Vám pomôže s výberom lyží, lyžiarok, oblečenia na lyžovanie a skialp. Často ho stretnete v obchode rozprávať sa so zákazníkmi: deliť sa o svoje skúsenosti s produktami. 

Je milovníkom dobrého vína a piva. Rozvíja tiež rodinnú tradíciu vinohradníctva, ktorú založil ešte jeho otec.

Dagmar Belanová

O-nas-zakladatelia-Dagmar-belda.sk

Ešte ako učiteľka na základnej škole začala so svojím manželom podnikať. Keď zistila, že skĺbiť tieto aktivity je nesmierne náročné, naplno sa pustila do budovania rodinnej firmy. Venuje sa nielen športovým predajniam, ale tiež galantérii a obchodu so spodnou bielizňou značiek Triumph, Guess a Favab. S manželom najradšej trávia čas skialpom a lyžovaním, rada si však zabehá a vydá sa na túru. Dadka, ako ju volajú priatelia, svojím skúseným okom vyberá jednotlivé kúsky a stará sa o personálnu stránku firmy. 

O-nas-Dagmar-Jozef-belda.sk

Stály tím Belda.sk a obchodu Belda Sport

Predajní špecialisti

Michal

O-nas-zamestnanci-Michal-belda.sk 

Michal vo firme pracuje už 10 rokov. V obchode Belda Sport vám poradí s výberom výbavy na lyže, snowboard, behanie i turistiku. Okrem svojich skúseností neváha zapojiť do práce i ruky – ako servisman vám namontuje viazanie, špičkovo vyladí lyže aj snowboard, spraví bootfitting a pomôže s analýzou chodidla a výberom správnej vložky. Michal miluje potápanie a lyžovanie, okrem hôr a mora ho však stretnete tiež v záhradke či na prechádzke so psom. 

Matej 

O-nas-zamestnanci-Matej-belda.sk

Mateja môžete v Belde stretnúť už takmer 10 rokov. Ak potrebujete poradiť s výberom výbavy na lyže, skialp, bicykel či športovým oblečením a obuvou, je ten správny človek. Matej vám dokáže nielen poradiť pri kúpe, ale tiež namontovať viazanie, urobiť analýzu chodidla a bootfitting. Najčastejšie ho uvidíte na horách – na bicykli a lyžiach –, v cieli občas i s dobrým pivom.  

Zákaznícka podpora a administrácia e-shopu

Katka 

Katka je súčasťou tímu Belda Sport už 11 rokov. Zabezpečuje naskladňovanie tovaru a spracovanie dát o tovare. Pripravuje databázy a štatistiky a tiež sa stará o množstvo vecí, ktoré sú na prvý pohľad neviditeľné, avšak pre firmu kľúčové. Okrem turistiky na horách ju môžete vidieť aj smečovať na volejbale.

Belda Sport v kocke: 

  • sme tu pre vás od roku 1996, online od roku 2014
  • máme kamennú predajňu v Nitre - Belda Sport Flagshop store 
  • celková predajná plocha športového obchodu je 600 m2
  • tím Belda Sport tvorí 10 zamestnancov a brigádnikov 
  • sme prémiový predajca značiek Goldbergh, Sportalm, Salomon, Stockli, Elan

Čo oceníte pri nákupe u nás:  

  • Viac ako 25 rokov skúseností

Na trh sme vstúpili už v roku 1996 ako jedna z prvých športových predajní v Nitre a okolí. Firma má silné športové pozadie: založil ju športovec, hádzanár Jozef Belan s manželkou Dagmar. Zažili sme obdobia rastu, ale tiež obdobia, ktoré nie vždy priali podnikaniu. S naším prístupom k zákazníkom a férovému jednaniu s dodávateľmi sme však vždy prekonali tieto ťažkosti. A navyše posilnení o nové skúsenosti.

  • Osobný prístup k zákazníkovi

Vieme o tom. Každý z vás má jedinečné potreby a priority, na ktoré musíme prihliadať. Každý jeden zákazník je pre nás dôležitý a radi sa s ním podelíme o naše know-how a skúseností športovcov. Nie je ničím výnimočným, keď v našich predajniach stretnete majiteľa v družnej debate so zákazníkom pomáhať mu pri výbere produktu. Toto nás skutočne baví. 

  • Overené značky, s ktorými máme skúsenosti

Tovar sami vyberáme, obliekame, používame. Vďaka tomu vieme, že mu môžeme dôverovať. Spolupracujeme aj s Mníchovským expo ISPO, kde sa naživo zoznámujeme s najnovšími trendmi a inováciami v oblasti športu a nadväzujeme kontakty s novými dodávateľmi. Navyše, spolupráca s našimi dodávateľmi je dlhodobá. Vieme tak, že na trh prinášame kvalitný tovar.

  • Poradia vám vášniví lyžiari, skialpinisti, bežci a turisti

Sme rodina, ktorá najradšej zo všetkého trávi čas na horách: v zime je to lyžovania a skialp, v lete zase beh, cyklistika a turistika. Ak vyrážame k vode, berieme so sebou paddleboardy. Do nášho tímu vyberáme rovnako športovo založených ľudí. Školíme sa a testujeme najnovšie modely lyží a iného tovaru v Alpách i na Slovensku. O našom tovare sa snažíme zozbierať čo najviac osobných skúseností. Skúseností, vďaka ktorým vám dokážeme poradiť. 

Pri zakúpení lyží u nás je samozrejmosťou profesionálna montáž a nastavenie viazania. V prípade skialpových lyží orezanie pásov. Následne sa postaráme o vaše novo zakúpené lyže a prvýkrát ich servisujeme zadarmo na špičkových strojoch. Ak vás tlačia nové lyžiarky, na profesionálnom stroji upravíme skelet na mieru. 

Myslíme tiež na vaše nohy – či už v lyžiarkach, alebo v bežeckej obuvi – každé chodidlo je jedinečné tvarom klenby, ktorá ovplyvňuje aj váš postoj a techniku. Chodidlo dynamicky zanalyzujeme a odporučíme vhodnú ortopedickú vložku, a to zadarmo pri zakúpení obuvi. 

Začínate alebo si chcete vyskúšať model lyží alebo skialpov? K dispozícii máme veľký výber lyží a lyžiarok pre skvelý športový pôžitok. Okrem toho, do nášho portfólia pravidelne pridávame ďalšie služby.